PRIJAVA

Podrška: pitajucene@gmail.com

ili

Sve su pite pitice samo je * pitac? (napiši malim slovima)

Zaboravljena šifra?

Nemaš profil, Registruj se ovdje

Zaboravljena šifra

Podrška: +38762645414 WhatsApp, pitajucene@gmail.com

Izgubljena šifra? Unesi svoju e-mail adresu i klik na "Reset". Poslaćemo link za postavljenje nove šifre na e-mail.

Imaš profil? Prijavi se sada

Objasni zašto prijavljuješ.

Objasni zašto prijavljuješ.

Objasni zašto prijavljuješ.

Aplikacije
Pitaj Učene ® Logo Pitaj Učene ® Logo Pitaj Učene ® Logo
PRIJAVA

Pitaj Učene ®

Pitaj Učene ® Navigacija

  • Najaktivniji članovi
  • Kvizovi i igre
  • Novosti
PRETRAŽI
POSTAVI PITANJE

Mobile menu

Zatvori
POSTAVI PITANJE
  • POČETNA
  • NOVOSTI
  • NAPIŠI ČLANAK
  • PITANJA
    • Kako se postavlja pitanje?
    • Sakupljanje bodove
    • Postavi pitanje
    • Pretraži pitanja
    • Kategorije pitanja
  • MOB. APLIKACIJE
  • ANDROID
    • Web Stranica
    • Nagradni Kviz
    • Namaz korak po korak
    • Tedžvid
    • Sufara
  • iPHONE iOS
    • Web Stranica
    • Nagradni Kviz
    • Namaz korak po korak
    • Tedžvid
    • Sufara
  • KVIZOVI WEB
    • Kvizovi o Kur'anu
    • Kviz Sira – Životopis Poslanika
    • Ramazanski kvizovi
    • Kvizovi o zekatu i sadekatul fitru
    • Islamski Dnevni Kviz
    • Dječiji kvizovi
    • Kviz Škola Islama
    • Islamski Kviz 18+
    • Kviz opšteg znanja
    • Milioner Islamski Kviz
    • RANGLISTE KVIZOVA
  • KVIZ APLIKACIJA
    • Pokreni kviz
  • IGRE
    • Pronađi riječ
    • Asocijacije
  • KORISNICI
    • Prijava
    • Registracija
    • Dodaj grupu
    • Značke i bodovi
    • Sakupljanje bodove
    • Predloži kategoriju
    • Svi studenti
  • OBJAVE - POSTOVI
    • Napiši članak
    • Novosti
    • Biografije učenjaka
    • Kur'anske poruke
    • Izreke daija
    • Lijepa riječ
  • FUNKCIONALNOST
    • Redakcija
    • Info o radu stranice
    • Politika Privatnosti
    • Uslovi upotrebe
    • Uslovi slanja poruka
    • Urednici
    • Uloge na stranici
    • FAQ - pomoć
    • Analitika
    • Kontakt
  • Najaktivniji članovi
  • Kvizovi i igre
  • Novosti
Početna| Pitanja|pitanje br. 1419
Dalje
Odgovoreno

Pitaj Učene ® Latest Pitanja

Postavljeno 22.07.20182018-07-22T10:56:32+02:00 2018-07-22T10:56:32+02:00u kategoriji: Ahlak Moral Odgoj

Kako da popravim svoje stanje, da budem bolji musliman?

Admin
AdminAdmin 🛠️ IT

Hvala Allahu ja sam musliman, ali ne osjećam da sam mu’min-vjernik. Ne osjećam rahatluk u načinu života kojim živim. To mi se dešava povremeno. Pitam se gdje je moje mjesto na Sudnjem danu. Ne osjećam radost u svom životu zbog ovoga. Kajem se kad zapostavim namaz, želim uraditi mnoge stvari kojima me Allah dž.š. obavezuje kako bih ušao u Džennet s Poslanikom, ﷺ. Ali na kraju ne uradim ništa. Želim da me obavijestiš kako da počnem. Hvala i da te Allah nagradi dobrim.

bolji muslimanstanje vjernikasudnji dan
  • 0
  • 0
  • 1 1 Odgovor
  • 0 Prati
  • 0
  • DIJELI
    Dijeli
    • Dijeli na Facebook
    • Dijeli na Twitter
    • Dijeli na LinkedIn
    • Dijeli na WhatsApp

Povezana pitanja

  • Odgovornost na Sudnjem danu osobe koja je bila razumna pa je posenilila

1 Odgovor

  • Starije
  • Novije
  1. Admin
    Best Answer
    Admin Admin 🛠️ IT
    2018-07-22T10:57:08+02:00Added an answer on 22.07.2018 at 10:57

    Zahvala pripada samo Allahu. Osjećaji koje si spomenuo u svom pitanju, dragi brate, imaju lijepe motive, ako Bog da. Oni su rezultat tvog osjećaja za nemarom i želje za čišćenjem duše i podizanja njenog stepena imana. No, važno je da te to ne odvede u propast, nego da bude praktični motiv za poboljšanje. Iskoristi svoj osjećaj za nemarom da bi krenuo djelovati, a ne da bi se predao niskom stupnju, zadovoljio stanjem ne promijenivši ništa.

    Poslanik, ﷺ. se u svojoj dovi Allahu utjecao od nemoći i lijenosti. On nas je podučio kako da činimo djela koja će nam koristiti i na dunjaluku u na ahiretu. On kaže:

    “Ustraj u onome što će ti koristiti, zatraži pomoć od Allaha i nemoj klonuti.” (Muslim, 4816.)

    Poštovani brate, bogobojaznost učini prioritetom, jer Uzvišeni kaže: “O vjernici, bojte se Allaha onako kako Ga se trebate bojati i ne umirite osim kao muslimani.”

    Mi se trebamo prisjećati Njegovog obećanja i prijetnje. On je obećao Svojim dobrim štićenicima oprost i časnu nagradu: “Allah je obećao onima koji vjeruju i koji dobra djela čine, oprost.”

    On je zaprijetio onima koji skrenu s pravog puta i prekrše Njegove naredbe ili ih zapostave: “Allah je obećao licemjerima i licemjerkama i nevjernicima vatru džehennemsku.” (Et-Tevbe, 68.)

    To je učinio da bi stalno bili između straha i nade i da bi znali da je Allahovo obećanje istina, pa se zato ne obmanjuj ovim životom i pripremi se za Dan kada ćeš Ga sresti: “O ljudi, Allahova prijetnja je, zaista, istina, pa neka vas nikako život na ovome svijetu ne zaslijepi i neka vas šejtan u Allaha ne pokoleba.” (Fatir, 5.)

    Također, da bi više Allaha spominjali, jer je u tome smirenost srca i rahatluk duše: “One koji vjeruju i čija se srca, kad se Allah pomene, smiruju – a srca se doista, kad se Allah pomene smiruju!” (Er-Ra’d, 28.)

    Trebaš što više donositi istigfar za naredbe koje si zapostavio. Uzvišeni Allah je vrata pokajanja učinio otvorenim pred svim grešnicima. Prenosi Muslim u Sahihu da je Poslanik, ﷺ. rekao: “Uzvišeni Allah pruža Svoju ruku noću da bi se pokajao onaj ko je griješio u toku dana, i pruža Svoju ruku danju da bi se pokajao onaj ko je griješio u toku noći. Tako biva sve dok Sunce ne izađe sa Zapada.” (Muslim, 4954.)

    Od Poslanika, ﷺ. se prenosi da je rekao: “Uzvišeni Allah kaže: ‘O sine Ademov, dok god Me zoveš i od Mene se nadaš, opraštat ću ti grijehe, i to Mi neće predstavljati poteškoću. O sine Ademov, kad bi tvoji grijesi dostigli vrh nebesa, a zatim od Mene zatražiš oprosta, Ja bih ti oprostio i to mi ne bi predstavljalo poteškoću. O sine Ademov, kad bi Mi došao s prepunom zemljom grijesima, a zatim Mi me susretneš (obratiš mi se) ne pripisujući Mi sudruga, došao bih ti s isto toliko oprosta.” (Tirmizi s dobrim senedom, 3463.)

    Kad musliman živi u pokornosti Allahu, dž.š., On će mu iz svake poteškoće izlaz dati i za svaku brigu rješenje naći. Uzvišeni kaže: “A onome koji se Allaha boji, On će izlaz naći i opskrbit će ga odakle se i ne nada; onome koji se u Allaha uzda, On mu je dosta. Allah će, zaista, ispuniti ono što je odlučio; Allah je svemu već rok odredio.” (Et-Talak, 3.)

    Počni sa farzovima (strogim islamskim dužnostima) i svoj nefs obaveži njima. Udalji se od zabranjenih stvari, a zatim se okreni pohvalnim djelima i postepeno ih obavljaj i povećavaj kako ne bi odustao ili ti ne bi dosadilo.

    Na kraju, čuvaj se odgađanja jer odgađanje upropaštava djela, a kada počneš činiti kakvo djelo pokornosti požuri i ne kasni. Požuriti u ovim pitanjima vjere je pohvalno. Uzvišeni kaže: “I požurite da zaslužite oprost Gospodara svoga.” (Ali Imran, 133.)

    Allah je zaštitnik uspjeha.

    Muhammed Salih el-Munedždžid

      • 1
    • Dijeli
      Dijeli
      • Dijeli na Facebook
      • Dijeli na Twitter
      • Dijeli na WhatsApp
      • Dijeli na LinkedIn

Potrebno je da se prijaviš za unos odgovora.

ili

Sve su pite pitice samo je * pitac? (napiši malim slovima)

Zaboravljena šifra?

Sidebar

PRIJAVA SA PROFILOM

  • Kako se postavlja pitanje?
  • Kako se sakupljaju bodovi?
  • Šta su značke i bodovi?
  • Najaktivniji članovi

VIBER KVIZ

Pridruži se dnevnom kvizu na Viberu i nauči svaki dan ponešto iz islama.

PRIKLJUČI SE VIBER KVIZU

STATISTIKA SADRŽAJA

  • Pitanja : 22.415
  • Odgovora : 22.775
  • Reg. članova : 9.663

Članci

  • Izreke daija

    Ne gledaj desno niti lijevo u potrazi za nekim ko će ti pomoći. Usmjeri pogled ka nebu i kaži: “Gospodaru moj…” mr Fahret Kadrić

više

NOVI ODGOVORI

  • mersadm je unio odgovor Ve alejkumu-s-selam ve rahmetullahi ve berekatuhu Za bračno savjetovanje se obratite nekome koga lično poznajete.… 13.10.2024 u 15:25
  • mersadm je unio odgovor Ve alejkumu-s-selam ve rahmetullahi ve berekatuhu Tražite tiknture u kojim nije korišten etanol. One u… 28.09.2024 u 19:26
  • mersadm je unio odgovor Ve alejkumu-s-selam ve rahmetullahi ve berekatuhu Pitanje nije dovoljno pojašenjeno. Pas je čuvar čega? U… 28.09.2024 u 19:25
  • mersadm je unio odgovor Ve alejkumu-s-selam ve rahmetullahi ve berekatuhu Ako se bojiš štete po sebe nije ti obaveza… 28.09.2024 u 19:23
  • mersadm je unio odgovor Ve alejkumu-s-selam ve rahmetullahi ve berekatuhu Ne treba da ide kod roditelja sama, bez muža.… 28.09.2024 u 19:21

ANDROID

Pitaj Učene | Islamski Kviz | Namaz korak po korak | Sufara | Tedžvid | Kur'anske Poruke | N-UM | Minber

APPLE iOS

Pitaj Učene | Islamski Kviz | Namaz korak po korak | Sufara | Tedžvid | Kur'anske Poruke | N-UM

LINKOVI

n-um.com | Enciklopedija Kur'ana | Enciklopedija hadisa | islamhouse.com | pozivistine.com | spasenje.com | zijadljakic.ba | hajrudinahmetovic.com | amir-smajic | minber.ba | hidayaacademy.com | el-asr.com | putsredine.com | Predaje BiH Daija | s-d-o.org | namaz.ba |

POPULARNI TAGOVI

abdest (582) brak (608) djeca (189) dova (490) hadis (340) hadždž (207) hajz (222) hidžab (187) islam (353) kako postupiti (236) kur'an (580) kurban (190) liječenje (190) muž (187) namaz (2377) post (748) propis (432) propisi (207) ramazan (246) sihr (303) sunnet (227) zabranjeno (231) zekat (356) zikr (229) žena (433)

Explore

  • POČETNA
  • NOVOSTI
  • NAPIŠI ČLANAK
  • PITANJA
    • Kako se postavlja pitanje?
    • Sakupljanje bodove
    • Postavi pitanje
    • Pretraži pitanja
    • Kategorije pitanja
  • MOB. APLIKACIJE
  • ANDROID
    • Web Stranica
    • Nagradni Kviz
    • Namaz korak po korak
    • Tedžvid
    • Sufara
  • iPHONE iOS
    • Web Stranica
    • Nagradni Kviz
    • Namaz korak po korak
    • Tedžvid
    • Sufara
  • KVIZOVI WEB
    • Kvizovi o Kur'anu
    • Kviz Sira – Životopis Poslanika
    • Ramazanski kvizovi
    • Kvizovi o zekatu i sadekatul fitru
    • Islamski Dnevni Kviz
    • Dječiji kvizovi
    • Kviz Škola Islama
    • Islamski Kviz 18+
    • Kviz opšteg znanja
    • Milioner Islamski Kviz
    • RANGLISTE KVIZOVA
  • KVIZ APLIKACIJA
    • Pokreni kviz
  • IGRE
    • Pronađi riječ
    • Asocijacije
  • KORISNICI
    • Prijava
    • Registracija
    • Dodaj grupu
    • Značke i bodovi
    • Sakupljanje bodove
    • Predloži kategoriju
    • Svi studenti
  • OBJAVE - POSTOVI
    • Napiši članak
    • Novosti
    • Biografije učenjaka
    • Kur'anske poruke
    • Izreke daija
    • Lijepa riječ
  • FUNKCIONALNOST
    • Redakcija
    • Info o radu stranice
    • Politika Privatnosti
    • Uslovi upotrebe
    • Uslovi slanja poruka
    • Urednici
    • Uloge na stranici
    • FAQ - pomoć
    • Analitika
    • Kontakt

Footer

Pitaj Učene ®

O

INFO

Cilj ove stranice je da prikupi i objavi odgovore na islamska pitanja koje su dali islamski učenjaci sve četiri pravne škole-mezheba...čitaj više u izborniku na linku Info.

TEHNIČKA PODRŠKA

Email: pitajucene@gmail.com

ANDROID

Pitaj Učene | Islamski Kviz | Namaz korak po korak | Sufara | Tedžvid | Kur'anske Poruke | N-UM | Minber

APPLE iOS

Pitaj Učene | Islamski Kviz | Namaz korak po korak | Sufara | Tedžvid | Kur'anske Poruke | N-UM

TAGOVI

abdest (582) brak (608) djeca (189) dova (490) hadis (340) hadždž (207) hajz (222) hidžab (187) islam (353) kako postupiti (236) kur'an (580) kurban (190) liječenje (190) muž (187) namaz (2377) post (748) propis (432) propisi (207) ramazan (246) sihr (303) sunnet (227) zabranjeno (231) zekat (356) zikr (229) žena (433)

© Pitaj Učene / osnovano 2018