Imam pitanje vezano za jaciju namaz. Živim u Skandinaviji, gdje zalazak sunca u ljetnom periodu bude čak i u 23.30 i sad kako se bliži zima, to se naravno pomjera…npr. akšam bude u 20, a jacija 23.30. Mene zanima da ...
KVIZOVI I IGRE NAGRADNI KVIZ ISLAMSKE IGRE
PRONAĐI RIJEČ VIBER KANAL PRETPLATI SE
[psc_print_post_slider_carousel]
Ako osoba pročita određenu stvar na internetu, npr. od nekog daije tekst, a postoje razilaženja učenjaka po pitanju tog propisa, je li toj osobi obaveza odmah prihvatiti sve što je čuo od tog daije ili muftije i sl., ili ima ... Imam pitanje u vezi ušteđevine. Pošto šparam neko vrijeme novac za stan, pa sam došao u razmišljanje da li je ispravnije i bolje obaviti hadždž ili nastaviti skupljati pare za stan?
Da li je isto kada se sa curom prije braka vodim za ruku i zagrlim je i kada sa njom imam intimni kontakt prije braka?
Idem sa jako puno loših ljudi u školu, mnogo njih psuju Boga, izigravaju se s vjerom itd. Imam potrebu da budem sa društvom, ali kako da budem sa ovim društvom?
Vidim dosta žena sa nikabom koje nose različite upadljive boje, da li je to dozvoljeno?
Nedavno sam se pokrila, da li je dozvoljeno nositi hlače koje su široke, suknja-hlače?